top of page

תומכים יקרים, יוצאים לדרך!תומכים יקרים,

השבוע הודעתי כי המפלגה הכלכלית תשמח לשמש כמנדט ה-61 בממשלת הימין גם אם בראשה יעמוד בנימין נתניהו.

אנסה להסביר את שיקוליי אך לפני כן אמירה עקרונית. בטוחני כי תסכימו שמוטב לומר לפני הבחירות מה בכוונתי לעשות, בניגוד לנהוג במקומותינו כאשר פוליטיקאים אומרים א ולאחר הבחירות עושים ב. בניגוד מוחלט להתחייבותם למצביעיהם. אני מעדיף לאבד תמיכה אך לא לאבד אמון של תומכיי.

כעת לגופו של עניין. האישים הפוליטיים הקיימים היום בכנסת, משני עברי המתרס, בעייתיים בעיני. הבחירה אינה בין מנהיגים אופטימאליים בלשון המעטה. לא חסכתי את ביקורתי העניינית משני הצדדים לאורך השנים האחרונות, כמו גם לא הסתרתי מעולם כי אני סבור שנתניהו בעזרתי היה שר האוצר הטוב בתולדותינו ואף לא שאני ימני בדעותיי.

עקרון העל המנחה אותי הוא כי ממשלה שנכשלת במדיניותה הכלכלית צריכה ללכת הביתה אחרת לעולם לא נלמד את מנהיגנו כי יש מחיר לחבירה שלהם עם ההון.

הממשלה הנוכחית נכשלה כשלון רבתי בנהלה מדיניות הון שלטון מובהקת. לזכותי יאמר כי מיד לאחר הבחירות חזרתי והסברתי מהם הצעדים שיש לנקוט. מיד לאחר שהחלה הממשלה לנקוט בצעדים הפוכים לגמרי תקפתי אותם במילים הולכות ומחריפות, בניסיון לבלום את מהליכיהם השגויים. אך כוסות רוח למת. הממשלה התעקשה על ניהול מדיניות הון שלטון. היא העלתה את נטל המס על האזרחים ועל העסקים הקטנים בעשרים וחמישה מיליארד שקלים בשעה שהגדילה את הטבות המס לחברות הגדולות ולטייקונים. היא העלתה את מחירם של שורת מוצרים והאיצה את הלחצים האינפלציוניים שהגיעו מהעולם במקום לרסן אותם. היא הביאה להאצה בעליית מחירי הדיור בדיוק כפי שהזהרתי שיתרחש. היא מינתה לראש רשות התחרות את חברתם הטובה ביותר של המונופולים שבמשך למעלה משנה מפקירה את התחרות. החברות הגדולות, המונופולים והבנקים חגגו בשנה האחרונה כפי שהם לא חגגו הרבה מאוד שנים.

זו ממשלה גרועה בהרבה מזו שקדמה לה. היא צריכה ללכת וחבריה חייבים לשלם את המחיר הפוליטי אחרת אל תבכו אם מחירי הדיור יעלו בעוד עשרים אחוזים ויוקר המחיה ימשיך להשתולל.

ולבסוף, גוש השמאל מסוכן בעיני דווקא במישור שחשוב לכולנו. הדמוקרטיה. נלחמתי יחד עם רבים וטובים כי נתניהו יעמוד למשפט אך כעת שופט הוא שיכריע בדינו והעם הוא שיבחר את מנהיגיו. גוש

השמאל מנסה להחליף גם את השופט וגם את העם והוא מעלה חוקים ומוריד אותם (למשל מינוי ועדת חקירה או חוק הנאשם) לפי צרכיו הפוליטיים ככלים לניגוח פוליטי. אלו תהליכים מסוכנים מאוד ואיני יכול לתמוך בהם.

לאור שיקולים אלה החלטתי שלא לפסול איש ומאחר ואני ימני בדעותיי והממשלה הנוכחית נכשלה כשלון חרוץ וראשיה שבויים של הון שלטון אזי בכוונתי להצטרף לכל ממשלה שתיתן לכלכלית את תיק האוצר תוך מתן עדיפות לממשלת ימין.

הבחירה לא קלה ומוטב פוליטית היה לשתוק. אולם בניגוד לנכלוליות הפוליטית המקובלת משום מה אצלנו, אני מעדיף לומר לתומכי את מה שבליבי לפני שהם מצביעים. לא אחרי.

פרופ' ירון זליכה

פוסטים אחרונים

הצג הכול

Bình luận


bottom of page