top of page

זליכה נגד ערוץ 12 - כבר 20 שנה!

הקרב שאני מנהל מול ערוץ 12 לא החל בקמפיין הבחירות אלא החל ביום שהודעתי על חילוט ערבויות בנקאיות לעסקים של האחים עופר, אליעזר פישמן, משפחת בורוביץ ומשפחת דנקנר והובלתי את המהלך לצמצום מהותי של הטבות המס לגדולים לפני כעשרים שנים.

עת מוניתי לחשב הכללי של ישראל ולמנהל מדיניותה הכלכלית (2003) מצאתי כי בעלי ההון והחברות הגדולות שבשליטתם נהנות מהטבות מס חסרות שחר, שאינן מקובלות באף מדינה מערבית, מפטורים ממכרז לא חוקיים המייקרים את הרכש הממשלתי בעשרות אחוזים ונוהגים שלא לכבד את החוזים עליהם הם חותמים עם הממשלה כאילו חוזה הוא המלצה לא מחייבת בעבורם.

הפקידות באוצר חששה לבטל את ההטבות והפטורים ולאכוף את המחויבויות החוזיות הן מאחר ולא זכו בלשון המעטה לגיבוי הפקידות הבכירה (שנהגה עם סיום תפקידה לעבור לעבוד בלי בושה אצל אותם בעלי ההון שזכו מהם ליחס מפנק במהלך כהונתם) והפוליטיקאים (שנהגו לקבל תרומות מבעלי ההון) והן מחשש להתעמת עם כלי התקשורת שבבעלות בעלי ההון ובראשם ערוץ 2 דאז וערוץ 12 שהיה אחד מהזכיינים של ערוץ 2 וקיבל לידיו את חברת החדשות שלו.

אני לא חששתי. הובלתי מהלך רחב היקף לביטול פטורים והטבות ואכפתי את החוזים וההתחייבויות על הגדולים. התוצאה התקפות הולכות וגוברות נגדי בערוץ 2. הערוץ החרים אותי לאורך כל כהונתי ומאז ועד היום ולא היסס לפרסם נגדי דברי שקר ותועבה כמו גם נתן במה לכל מצורע וזב חוטם, מקרב שליחי בעלי ההון ויועציהם ומקרב הפוליטיקאים הקשורים עימם, שביקשו לחרף ולגדף אותי באולפנם.

שיא השיאים במאבק התרחש עת תפסתי את אהוד אולמרט ואת אברהם הירשזון בשורה של מעשי שחיתות ומינהל לא תקינים ובראשם פרשת המכרז למכירת השליטה בבנק לאומי. ערוץ 2 לבושתו התייצב לימינו של אולמרט לאורך כל הדרך. פרשני הערוץ ראו בי איום מוחשי על האוליגרכיה הישראלית שבמסגרתה אליטה של הון – שלטון שולטת בחיינו, מנתבת את משאבי הממשלה וסמכויותיה כדי להגן על המונופולים, בעלי ההון ושלל הגזלנים ששולטים בחיינו.

בעלי הון מרכזיים שלטו וממשיכים לשלוט בערוץ 12. לפיכך, כאשר המפלגה הכלכלית בראשותי התמודדה בבחירות האחרונות נזעק ערוץ 12 שוב למערכה. הפעם הוא בחר להוביל קמפיין לפיו לא נעבור את אחוז החסימה. הקמפיין הצליח להפחיד רבבות מתומכינו שמא הם "ישרפו" את קולם אם יצביעו לנו. תומכים אלו העדיפו לשרוף את קולם על מפלגות אחרות שהבטיחו שינוי אך הובילו כצפוי להחרפת יוקר המחיה, לגל אינפלציוני, להגברת נטל המס ולעלייה דראסטית במחירי הדיור. אני מאמין כי תומכי המפלגה הכלכלית ואוהדיה הרבים למדו את הלקח ובבחירות הבאות יתמכו במפלגה הכלכלית עד הסוף.

אסיים בציטוט מתוך בולת הזהב של הקיסר קרל ה-4: "כל מלכות המפוררת בתוכה עתידה להיחרב משום שמתחברים בה הנסיכים עם השודדים". כמי שחרד לכלכלה ולחברה בישראל חדלתי מזה שנים לצפות בערוץ 12. מקומי אינו היכן שחוגגים הנסיכים והשודדים ואני קורא לתומכי לאמץ מנהגי זה.*פורסם לראשונה באתר אייס

81 צפיות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

Comments


bottom of page