top of page

אנחנו המהפכה!

2022-10-07 11.34_edited.jpg

אם תשאלו אותי מה הכי חשוב לי בחיים? מה מניע אותי? זה שהילדים שלי יישארו בארץ ולא יעזבו בגלל שאין להם עתיד כלכלי.

רבים מחבריי נושקים לגיל 50 אנחנו הדור של קיץ 1973. הדור שהבטיחו לו יונה עם עלה של זית. אנו כבר לא בונים על זה, אנחנו מבינים שזה לא בשליטתנו. אנחנו אולי לא נבטיח לדור הצעיר יונה עם עלה של זית, אבל לפחות נבטיח להם תקווה לקנות בית.

לכל הציניקנים שאומרים לנו שנתאדה, אני אומר - אם אתם לא רוצים למצוא את עצמכם מקיימים ליל סדר בגיל 70 לבד, יש לכם שתי אפשרויות: או שתרכשו דירה לילדיכם כדי שאולי זה ישאיר אותם בארץ ואם אין לכם מספיק כסף או שיש ואתם רוצים לשמור לפנסיה, הצטרפו אלינו. אבל על ציניקנים אני לא בונה, הם אף פעם לא תורמים לעשייה בפועל. הם יושבים ביציע ומחלקים הוראות.

אני לא מצפה שכל העשירון העליון יצביע לנו, מי שחי טוב עם השיטה, נהנה מעליית מחירי הנדל"ן, ילדיו מסודרים ויש לו אפס רגישות חברתית, הוא כנראה לא הקהל שלנו. אבל שלא תטעו, יש אנשים טובים גם בעשירון העליון שמבינים את גודל השעה.

אני גם לא מצפה מחסידי הדמוקרטיה בבלפור, שבשם הדמוקרטיה רצו לחסל את האפשרות שנתמודד בבחירות, קראו לתומכינו הערבים קריאות גזעניות במהלך הפגנה לא דמוקרטית מול ביתו של ירון, והכל בשם הכת החדשה, כת "רק לא ביבי". זאת, במקום לשאול את עצמם איך זה שלמרות כל הסיבות שהיו בעולם, הם לא הצליחו להעמיד מנהיג אמיתי אחד אותנטי שישבור שוויון.

אני לא מצפה מכל אלו שבוכים שהחרדים, מירי רגב, אמסלם גנבו להם את המדינה, אך הם מוכנים לתת לורטהיימרים, לפישמנים ולתשובה צ'ק פתוח כדי לגנוב אותנו ואת ילדנו. אנחנו לא צרכים אותם, יש לנו קהל גדול בציבור שרק מחכה לאנשים כמונו.

הכלכלית היא לא רק מפלגה, הכלכלית היא רעיון. היא דרך חיים. אנחנו נבשר לאזרחים שבניגוד למדינות עולם שלישי, הבחירה היא לא רק בין מפלגה מושחתת יותר לבין מפלגה מושחתת פחות. תאמינו לי, אני נולדתי ומסתובב בדרום אמריקה, אני יודע על מה אני מדבר! יש למישהו ספק בכלל, שהמפלגה היחידה במגרש שיכולה לחולל את המהפכה היא המפלגה הכלכלית?

להבנתי יש קשר ישיר בין העובדה שקוצרים בנשק חם תלמידים בבתי ספר בארצות הברית לבין הון שלטון. לובי יצרני הנשק קובעים שם מדיניות, הן אצל הדמוקרטים והן אצל הרפובליקנים. ולכן שלא תטעו, הון שלטון זה לא רק נזק כלכלי, יש לקבוצות לחץ של הון שלטון פוטנציאל של דם על הידיים.

בצע הכסף גבר על כל חלקה טובה. ההון התחבר לשלטון ויחד עם העיתון הם מפעילים את הפוליטיקאים כמריונטות. אנו בעד כלכלה ליברלית, שוק חופשי שמכיר בחשיבותו של פיקוח ממשלתי על בסיס מקצועי, בחשיבותם של ועדי עובדים אך לא וועדי השלטר (ועדי המונופולים), בפירוק מונופולים, תחרות הוגנת, ומלחמת חורמה בשחיתות.

הלוביסטים היחידים שאנחנו נרצה לראות בכנסת הם של תנועות נוער, של עמותות עם אג'נדה חברתית כמו מלחמה בתאונות בדרכים, טיפול בנזקקים וכד' וגם שם צריך לבדוק טוב מאד שכסף מוזרם לצורך טיפול בבעיה ולא על מנת להעשיר את המנהלים. גורמים אינטרסנטים לא צריכים להשפיע על חקיקה, אנחנו רוצים ניהול מקצועי נטול אינטרסים חף משחיתות ושרק האינטרס הציבורי מנחה אותו.

אנשים שכחו את מחאת הקוטג'. אנשים אז אשכרה לא קנו קוטג' , אני זוכר את עצמי הולך בסופר בקיץ 2011, ערימות של גביעי קוטג' שאין להם קונים. המחאה הצליחה במובן מסוים לשנות תודעה, אך לא הביאה לידי ביטוי פוליטי את המטרות שלה. שנתיים לאחר מכן לפיד שאל איפה הכסף, גרף מנדטים בבחירות 2013, אך במקום לחפש את הכסף אצל החברים הטייקונים שלו, הוא חיפש אותו בעיקר אצל החרדים, העלה מיסים והמשיך לחבק את ההון שלטון ואת חבריו בעלי ההון.

לא החרמת קוטג' וגם לא מילקי. י"ז בקלפי זו המחאה, הנקמה והתקווה היחידה שלנו לשינוי!

מהפכות התחילו בחדרים קטנים וצפופים ובהם נכחו קומץ קטן של אנשים שהגו רעיון. אנשים לא הלכו סתם ברחובות פריז והחליטו שזה רעיון טוב להתחיל את המהפכה הצרפתית. המוני אנשים גם לא הלכו לכיכר העיר במוסקבה והחליטו שהמהפכה הקומוניסטית הינה הדבר הנכון. כדי לחולל מהפכות צריך רעיון, חזון, ודרך פעולה. קומץ קטן של אנשים חדורי מוטיבציה, חדרים קטנים וכמובן מנהיג. את הרעיון אנחנו מכירים, הקומץ הזה הוא אתם, המנהיג הוא ירון, אנחנו המהפכה.

הכלכלית חיה ובועטת. אנו ממשיכים ובונים את תשתיות המפלגה על בסיס מתנדבים בלבד, ללא שקל מאף גורם. אנו נערכים להמשך המערכה ונמשיך ונפעל בכל החזיתות האפשרויות - עד שיהיה פה אחרת! עד שנפרק את השיטה. אני קורא לכל מי שחרד לעתידו או לעתיד ילדיו להצטרף אלינו.  הצטרפו לכלכלית בראשות פרופ' ירון זליכה. הצטרפו אלינו, למסע לשינוי פני החברה והכלכלה.

חביב ווליבוביץ, רו"ח

ראש מטה המפלגה

bottom of page